Dryl wojskowy – Walden Hutte 11-13.12.2015 | Die Freiwilligen

Dryl wojskowy – Walden Hutte 11-13.12.2015

Rok 2015 był dla członków SRH Die Freiwilligen dość intensywny. Obfitował w liczne, ciekawe inscenizacje nawiązujące głównie do tematyki obchodów 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Ostatni tegoroczny wyjazd postanowiliśmy spędzić z dala od cywilizacji w malowniczo położnej leśniczówce w Borach Tucholskich.

Skupiliśmy się szczególnie na ćwiczeniach musztry, która jest głównym narzędziem do zgrywania ze sobą wszystkich członków grupy. Na jej przykładzie najlepiej widać wszystkie niedociągnięcia. Jednocześnie jest ona bardzo efektowna i cieszy się szczególnym zainteresowaniem widzów na wszystkich inscenizacjach. Mimo dość jesiennej, deszczowej aury, udało się nam przećwiczyć wszystkie możliwe zwroty, komendy oraz szyki marszowe.

Kolejnym elementem nad którym postanowiliśmy popracować było poruszanie się szykiem ubezpieczonym w lesie. Dla zwiększenia realiów ćwiczenia użyliśmy broni airsoftowej, która z pewnością nie jednemu członkowi DF podniosła adrenalinę. Dźwięk przelatującej kulki nad głową stanowi znakomity motywator do wtopienia się w grunt.

Po zakończonych ćwiczeniach, siedząc przy kominku omówiliśmy kończący się rok oraz ustaliliśmy cele na rok następny.

Nasz ostatni wyjazd można zaliczyć do udanych. Wykonaliśmy zaplanowane ćwiczenia, które przypomniały nam, że regularne ćwiczenia to podstawa.

Zbliżający się nowy 2016 rok na pewno nie raz da nam szansę doskonalić nasze umiejętności oraz miło spędzić czas.

Do zobaczenia w nowym roku!!!

Zdjęcia autorstwa Natalii Kin

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga