Gra terenowa ASG | Die Freiwilligen

Gra terenowa ASG

W dniach 06-07.07.2019 roku członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Die Freiwilligen spotkali się na grze terenowej asg. Było to pierwsze takie spotkanie, na którym chcieliśmy przećwiczyć w warunkach „bojowych” dotychczasowe umiejętności oraz taktykę poruszania się w terenie. Gra składała się z dwóch części.

 

Pierwsza, w której członkowie podzieleni zostali na dwie drużyny i mieli za zadanie odnalezienie i przechwycenie zrzuconego gdzieś w lesie zasobnika, a następnie dotarcie do umocnionej placówki i jej obronę przez wyznaczony czas.

 

Druga, w której jedna grupa broniła umocnionego stanowiska, a druga atakowała i próbowała je zdobyć eliminując jak najwięcej przeciwników. Po każdym trafieniu, uczestnik musiał udać się na miejsce startowe i zaczynać grę od początku.

 

W obydwu częściach wykorzystaliśmy i przećwiczyliśmy ciche poruszanie się w terenie leśnym, wzajemne ubezpieczanie, podchodzenie przeciwnika, atakowanie i oskrzydlanie. Świadomość, że gdzieś w pobliżu czai się uzbrojony przeciwnik oraz dźwięk broni i uderzających kulek, podnosiła wszystkim adrenalinę oraz sprawiała, że uczestnicy starali się „rozpłynąć” i wcisnąć w każdy możliwy zakamarek terenu. Na szczęście obyło się bez większych ran i kontuzji.

 

Po grze wszyscy spotkali się przy ognisku. Jak przystało na członków DF rozmowy i śmiechy trwały do późnych godzin nocnych. Na pewno powtórzymy taką konwencję szkolenia w przyszłości.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia.

 

Zdjęcia: Heidi Stiglitz Photpgraphy i ASG Action

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga