Łabiszyńskie Spotkania z Historią 2019 | Die Freiwilligen

Łabiszyńskie Spotkania z Historią 2019

W dniach 21-23.06.2019 r. członkowie Die Freiwilligen na zaproszenie SRH AA7 wzięli udział w VIII odsłonie Łabiszyńskich Spotkań z Historią.

 

W tym roku motywem przewodnim, podobnie jak w roku 2017, który był naszym debiutem na tej imprezie, były walki w Normandii w roku 1944. SRH Die Freiwilligen wzięło udział w trzech inscenizacji nawiązujących do walk na przedpolach Carentan, operacji Totalize oraz walk pod Falaise. Podczas całego eventu, członkowie naszego stowarzyszenia wcielili się w rolę żołnierzy 17 Dywizja Grenadierów Pancernych SS „Götz von Berlichingen”, 12 Dywizji Pancernej SS „Hitlerjugend” oraz 2 Dywizji Pancernej SS „Das Reich”

 

Podczas wszystkich inscenizacji organizatorzy zebrali imponującą ilość sprzętu wojskowego tj. replikę czołgu średniego Panther, replikę niszczyciela czołgów Marder, oryginalne działo szturmowe Stug III. Dodatkowo stronę niemiecką wspierały transportery opancerzone Sd.Kfz 251/7 Ausf. D i Sd.Kfz 251/3 Ausf. C, armata PAK40 kal. 75mm, oraz znaczna ilość pojazdów lekkich i motocykli.

 

Strona amerykańska wspierana była Shermanem, Half-trackami, samolotami oraz lekkimi pojazdami typu Willys MB czy półciężarówkami Dodge. Całość widowisk została wsparta liczną bronią hukową, gazową oraz imponującymi środkami pozoracji pola walki.

 

Aby tradycji stało się zadość, Łabiszyńskie Spotkania z Historią 2019 ponownie oceniamy bardzo wysoko. Klimat całego eventu stworzony przez organizatorów oraz samych mieszkańców, jest trudny do opisania. Liczne imprezy towarzyszące, utrzymane w epokowych realiach dopełniają całości. Nie da się tego opisać słowami – trzeba tam być i to wszystko samemu przeżyć.

 

Na zakończenie chcieliśmy podziękować SRH AA7 za zaproszenie i możliwość przeżycia tych kilku niezapomnianych dni. Dziękujemy również wszystkim rekonstruktorom za wspólne zmagania, zaangażowanie, koleżeńską atmosferę i wieczorne pogaduchy.

 

Do zobaczenia za rok…!!!!

 

Zdjęcia autorstwa: Heidi Stiglitz Photography

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga