Szkolenie Walden Hutte 27-29.03.2015 | Die Freiwilligen

Szkolenie Walden Hutte 27-29.03.2015

Początek bieżącego roku był dla członków SRH Die Freiwilligen bardzo intensywny. W związku z okrągłą 70 rocznicą zakończenia II wojny światowej braliśmy udział w organizowanych inscenizacjach nawiązujących do tamtych wydarzeń. Tym razem postanowiliśmy odpocząć od „bitewnego zgiełku i wrzawy”. 


Zaplanowaliśmy więc szkolenie, które miało za zadanie przypomnieć i ugruntować posiadaną wiedzę i umiejętności. Na wyjazd szkoleniowy wybraliśmy malowniczo położną miejscowość w Borach Tucholskich. Razem z nami trudy szkolenia dzielnie znosili koledzy z SRH „Nordland”. Jak zwykle poprzeczkę zawiesiliśmy wysoko!

Szkolenie rozpoczęło się dwu godzinną musztrą. Przećwiczyliśmy wszystkie możliwe komendy, zwroty, szyki i ustawienia marszowe. Po krótkiej przerwie, w pełnym oporządzeniu bojowym rozpoczęły się zajęcia taktyczno-minerskie, w ramach których zapoznaliśmy się ze specyfiką i oznaczeniem poszczególnych min, ładunków i zapalników. Mieliśmy również możliwość wyszukania zakopanych wcześniej ładunków i specjalnie przygotowanych przez profesjonalnych instruktorów pułapek saperskich. Później przećwiczyliśmy poruszania się i ubezpieczania kolumny w szyku marszowym. Gdy już wszyscy mieli nadzieje na dłuższą chwile odpoczynku przy zbawiennym dymku, „ Naczelne dowództwo” przygotowało kolejną niespodziankę. Sprawdzenie świeżo zdobytej wiedzy w warunkach bojowych.

Całość uczestników została podzielona na dwie grupy. Pierwsza miała za zadanie w szyku Schützenreihe ubezpieczać i doprowadzić drugą grupę, której wyznaczono bardzo ambitny cel – podpłynięcie pontonami do mostu na tyłach wroga, założenie ładunków saperskich, wysadzenie mostu i bezpieczne „odskoczenie” od ścigającego nieprzyjaciela.
Grupa wyznaczona do wysadzenia mostu była wyposażona w dwa pontony i znajdowała się w samym centrum kolumny marszowej. Po licznych symulowanych kontaktach z nieprzyjacielskimi patrolami udało się wreszcie dotrzeć do rzeki, gdzie pod osłoną świec dymnych nastąpiło zwodowanie pontonów.
Dystans dzielący od miejsca wodowania do miejsca docelowego wynosił 2 km. Załogi pontonów dzielnie i mozolnie zmagając się z nurtem rzeki dotarły do wyznaczonego celu pod czujnym okiem ubezpieczających kolegów. Po założeniu ładunków i ustawieniu zwłoki czasowej, całość grupy wycofała się bez strat na pozycje wyjściowe i powróciła do miejsca zakwaterowania.

Całość szkolenia została wysoko oceniona przez „dowództwo” obu grup, jak również samych uczestników. Na zakończenie odbyła się miła ceremonia – awansowano i odznaczono kilkoro członków Die Freiwilligen. 


Gratulujemy!!!

 

Autorem zdjęć jest Natalia Kin.

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga