Winter Klanin 15-17.01.2016 | Die Freiwilligen

Winter Klanin 15-17.01.2016

Pierwszy wyjazd w 2016 roku Członkowie SRH Die Freiwilligen wraz z przyjaciółmi z grupy Panzer Lehr spędzili w iście frontowych warunkach. Celem wyjazdu stała się nasza umocniona placówka ziemna. Podczas tego wyjazdu postanowiliśmy również sprawdzić odporność naszej budowli na zimowe warunki klimatyczne.

Niestety pogoda nie do końca sprostała naszym oczekiwaniom. Liczyliśmy na obfite opady śniegu i trzaskający mróz. Mimo to nasza sprawdzona w bojach „ziemiankowa koza”, podczas naszej obecności w ziemiance pracowała na najwyższych obrotach. Rozgrzewając się do czerwoności zapewniła wszystkim ciepło i w miarę komfortowe warunki.

Tym razem skupiliśmy się głównie na pokazaniu życia frontowego – obsadzenie okopów w oczekiwaniu na spodziewany atak wroga, jak również życia w czasie „wolnym” od działań bojowych.

Aby oddać jak najbardziej realistyczny klimat tamtych dni, używaliśmy wyłącznie epokowych przedmiotów. Stworzyliśmy również epokowe racje żywnościowe, które dopełniały całości odtwarzanego klimatu.

Jak to bywa w warunkach frontowych, nie zawsze gorący posiłek spełniał oczekiwania walczących żołnierzy. I tu również nasz zaprzyjaźniony kucharz stanął na wysokości zadania – przygotował „bojowy” żurek, którego smak był bliżej nieokreślony. Mimo to wszyscy dzielnie uporali się ze swoją porcją.

Podsumowując, wyjazd był udany, nasze schronienie należycie zapewniło nam podstawowe warunki do przetrwania. Sezon 2016 uznajemy za oficjalnie otwarty!

Zdjęcia autorstwa Natalii Kin

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga