Opel Kadett „K38” | Die Freiwilligen

Opel Kadett „K38”Pod koniec 2012 roku dwóch naszych kolegów zakupiło samochód marki Moskwicz 400-420 z myślą przebudowania go na Opla Kadetta „K38”.


Zadanie początkowo wydawało się dość proste, gdyż obie konstrukcje nie wiele różnią się od siebie, ale jak pokazała praktyka lekko nie było.


Moskwicz 400-420 był samochodem produkowanym w latach 1948-1956. Za jego pierwowzór posłużył właśnie Opel Kadett „K38”. Rosjanie na podstawie umów państw zwycięskich po zakończeniu II Wojny Światowej przejęli w formie odszkodowania całą taśmę produkcyjną z dołączonymi planami konstrukcyjnymi Opla Kadetta.


Od początku założeniem naszym było przygotowanie pojazdu pod rekonstrukcje historyczne. Z tego powodu od razu zdecydowaliśmy się przerobić go tak, aby prezentował zmilitaryzowaną wersję samochodu. Postanowiliśmy pomalować go w trójbarwny kamuflaż. Bazę miał stanowić kolor Dunkelgelb, a całości miały dopełniać węże w kolorze Rotbraun i Olivgrün.

Dodatkowo planujemy w przyszłości dołożyć do niego bagażnik dachowy i obtroczyć go różnymi dodatkami w postaci lin, kanistrów itp. elementów.


Samochód miał już swoją premierę podczas I Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic zorganizowanego w dniach 16-18.08.2013 roku na Zamku Książ w pobliżu Wałbrzycha. Podczas całej imprezy przyciągał wielu zwiedzających. Mimo swych niedużych rozmiarów i ciekawego kamuflażu niewątpliwie wyróżniał się na tle innych pojazdów.


Mamy też w planach dla niego kilka projektów do zrealizowania w 2014 roku. Chcemy między innymi przeprowadzić dwie sesje fotograficzne, których główną „gwiazdą” będzie właśnie Opel Kadett „K38”.

Rys historyczny

Pierwszy Opel Kadett został przedstawiony opinii publicznej w grudniu 1936 roku przez Dyrektora Techniczno-Handlowego Opla, Heinricha Nordhoffa , który później stał się znany ze swoich osiągnięć dla Volkswagena. Nowy Kadett po innowacyjnym projekci...

Plany konstrukcyjne

Plany konstrukcyjne i schematy budowy, na których opierali się nasi członkowie przy remoncie Opla Kadetta "K38".

Relacja z przebudowy Opla Kadetta „K38”.

Pod koniec 2012 roku dwóch naszych kolegów zakupiło samochód marki Moskwicz 400-420 z myślą przebudowania go na Opla Kadetta „K38”. Początkowo zadanie wydawało się dość proste, gdyż obie konstrukcje nie wiele różnią się od siebie. Moskwicz 400-4...

SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga