Biografie | Die Freiwilligen

BiografieW dziale tym prezentujemy wybrane biografie jak i historie dotyczące poszczególnych żołnierzy służących w armii III Rzeszy.

Naszym celem jest prześledzenie życiorysów każdego z tych żołnierzy z osobna, aby poznać ich pochodzenie, a także motywy którymi się kierowali wstępując do Waffen-SS. Pragniemy także prześledzić ich karierę wojskową, wojenne losy, a także to co się z nimi stało w czasach powojennych.

Nie ma to żadnych znamion fascynacji, nie odzwierciedla żadnych poglądów członków Stowarzyszenia jak również nie służy propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych a jedynie ma być dla nas narzędziem w celach poznawczych, którym posługujemy się w naszych badaniach nad historią jednostek, jak i ochotników służących w Waffen-SS.


(aby zobaczyć biografię kliknij w zdjęcie)

INDEKS


SRH Die Freiwilligen jest grupą apolityczną. Symbole znajdujące się na stronie nie odzwierciedlają poglądów członków Stowarzyszenia, ani nie mają służyć propagowaniu jakichkolwiek ideologii totalitarnych.

Wszystkie materiały umieszczone na stronie są własnością SRH Die Freiwilligen i nie mogą być wykorzystywane bez zgody Stowarzyszenia.

uwaga